Zakup kasy

Zakup kasy fiskalnej pierwsze kroki.

Po pierwsze, należy zwrócić baczną uwagę na miejsce zakupu kasy
fiskalnej. Starajmy się wybierać doświadczone, profesjonalne firmy,
będące autoryzowanymi dystrybutorami urządzeń fiskalnych i
posiadające odpowiednio kompetentnych handlowców oraz
serwisantów.
Upewnijmy się następnie, czy wraz ze sprzedażą oferują one
przeszkolenie w zakresie obsługi urządzenia. Często takie pierwsze
szkolenie możemy otrzymać całkowicie gratis. Fachowi pracownicy
jeszcze przed dokonaniem fiskalizacji pokażą nam, jak obsługuje się kasę fiskalną krok po kroku. Odpowiedzą na każde pytanie. Objaśnią funkcje poszczególnych funkcji i klawiszy. Wytłumaczą, na czym polega obsługa kasy fiskalnej z czytnikiem. Pomogą w procesie programowania urządzenia.

Taką pomoc zapewnia serwisant firmy ROBMAR, zaznajomiony z wieloma modelami i funkcjami kas i drukarek fiskalnych. Ich różnorodność i rozmaity stopień zaawansowania technologicznego sprawia, że takie szkolenie to bardzo cenna usługa dla pracowników, i to nawet tych, którzy już wcześniej obsługiwali urządzenia fiskalne. 

Procesowi nauki początkującego użytkownika kasy fiskalnej sprzyja to, że każde urządzenie przed fiskalizacją pracuje w trybie testowym. W tym czasie żadna z wykonanych operacji nie zapisuje się w pamięci kasy i nie musi być rozliczana. To idealny okres na to, aby wypróbować wprowadzanie transakcji, wystawianie paragonów i drukowanie raportów. Im więcej takich prób wykonamy, tym lepiej będziemy przygotowani do obsługi urządzenia. 

Niekiedy warto zainwestować w dodatkowe szkolenie, które uchroni nas przed niepotrzebnymi błędami i ewentualnymi karami ze strony urzędu skarbowego np. za nierejestrowaną sprzedaż.